AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 10 Aralik 2018 Pazartesi 08:48
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
FİNİKE HAVA DURUMU
FİNİKE
 
Don ve Doludan Etkilenenlere Yardım Dağıtımı Başlıyor
 
Don ve Doludan Etkilenenlere Yardım Dağıtımı Başlıyor
 
 
Finike'de, geçen ay yaşanan aşırı yağış, dolu ve don olaylarından etkilenen vatandaşlara yardım dağıtımının yarından itibaren başlayacağı bildirildi.
Finike'de, geçen ay yaşanan aşırı yağış, dolu ve don olaylarından etkilenen vatandaşlara yardım dağıtımının yarından itibaren başlayacağı bildirildi.
Finike Kaymakam Mesut Yakuta, yaptığı açıklamada, ilçede meydana gelen afet sonrası yaptıkları hasar tespitlere göre 5 bin 374 dekar tarım arazinin zarar gördüğünü, bu alanlardaki toplam zararın 11 milyon 585 bin lira olduğunu kaydetti.
Yağış, dolu ve don olaylarından etkilenen vatandaşlara verilmek üzere Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Finike Kaymakamlığına yardım gönderildiğini bildiren Yakuta, "Zarar gören vatandaşların tarımsal varlıkları ve zarar gören ürünleri üzerinden yapılan hesaplamalar sonucu bir liste hazırlandı. Buna göre 664 kişiye kişi başı 750 lira, 8 kişiye ise 250 lira olmak üzere toplam 500 bin lira yardım dağıtılacak. Yardım dağıtımı yarın başlayacak" dedi.
Yakuta, yapılan hasar tespitlerinde üst limiti 5 bin lira olmak kaydıyla 450 bin lira daha yardım yapılacağını, konuyla ilgili köy ve mahalle muhtarlıklarının bilgilendirildiği, vatandaşların TC kimlik numaralarıyla açılacak hesaplarına yardım miktarlarının aktarılacağı ifade etti. 
 
 
06 Ocak 2014 Pazartesi - 09:46
8968 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com