AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 10 Aralik 2018 Pazartesi 08:51
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KUMLUCA HAVA DURUMU
KUMLUCA
FİNİKE'DE SAĞLIK

Finike'de sağlık hizmetleri Sağlık grup başkanlığı bünyesinde, bir 100 yataklı devlet hastanesi, 5 sağlık ocağı ve 3 sağlık evi ile verilmektedir.

Bunlar;

- Finike 100 Yataklı Devlet Hastanesi,

- Merkez (Emin Akın ) Sağlık Ocağı Tabipliği,

- Yeşilyurt Sağlık Ocağı Tabipliği,

- Sahilkent Sağlık Ocağı Tabipliği,

- Hasyurt Sağlık Ocağı Tabipliği,

- Yalnız Sağlık Ocağı Tabipliği.

Yalnız sağlık ocağına bağlı 3 Sağlık Evimiz bulunmaktadır. Bunlar;

- Arif Köyü Sağlık Evi,

- Günçalı Sağlık Evi,

- Yazır Sağlık Evi.

Sağlık Grup Başkanlığı bünyesinde, 1 doktor, 3 Sağlık memuru, 1 Çevre Sağlık Teknisyeni, 1 Daktiloğraf, 1 Hizmetli ( Şoför) ile hizmet vermektedir.

Grup Başkanlığımız bünyesinde koruyucu sağlık hizmetleri çerçevesinde aşılama çalışmaları ve gerekli takipler büyük bir hassasiyetle yerine getirilmektedir. Bu çerçevede İlçemizde yıl içerisinde 7.356 aşılama yapılmıştır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim öğretim yılı başında tüm ilköğretim 1. sınıf öğrencileri genel sağlık taramasından geçirilmiştir. Çevre sağlığı ve hijyen konulu eğitimlerde belli aralıklarla verilmektedir.

Finike Devlet Hastanemiz 100 yataklı devlet hastanesi hüviyetinde olup ise kendi binasında 21 uzman doktor, 10 pratisyen hekim, 2 diş hekimi, 1 eczacı, 6 sağlık memuru ve 58 yardımcı sağlık personeli ve 61 idari personel olmak üzere toplam 159 çalışanı ile halkımıza hizmet vermektedir. Hastanemiz içinde diyaliz ünitesi bulunmaktadır. Hastanemiz 112 acil yardım istasyonu ile B tipi entegreli olarak çalışmaktadır. Hastanemiz bölge hastanesi hüviyetiyle çalışmakta olduğundan mevcut binası ve yatak kapasitesi zaman zaman yeterli gelmemektedir. Bu nedenle yeni bir hastane yapımına ihtiyaç duyulmakta olup bu amaçla da 69 dekarlık orman arazisi tahsis edilmiş ve 12 aylık inşaata başlaması ön izni de alınmıştır. Programa alınıp yatırımın gerçekleşmesi beklenmektedir.

Hastanemizde günlük poliklinik sayısı 845’tir. 2008 yılında ayakta hasta sayımız 202.991, yine yatan hasta sayısı 8.015’ tir.

Merkez Emin Akın Sağlık Ocağı (2 doktor, 3 sağlık memuru, 2 hemşire, 5 ebe ile 8.638 nüfusa hizmet vermektedir. Günlük poliklinik sayısı 110 dur).

Yeşilyurt Sağlık Ocağı (4 doktor, 3 sağlık memuru, 2 hemşire 5 ebe (2 si vekil) , 1 çevre sağlık teknisyeni, 1 hizmetli ile 13.558 nüfusa hizmet vermektedir. Günlük poliklinik sayısı 165 dir. Kendi hizmet sahasında Asarönü, Yuvalılar ve Alacadağ köyleri de bulunmaktadır.) Ayrıca bu sağlık ocağımıza bağlı Turunçova Sağlık Birimi de bulunmaktadır.

Sahilken Sağlık Ocağı : (Belediyeye ait binada hizmet vermektedir. Yeni bir hizmet binasına ihtiyacı vardır. 2 doktor, 1 hemşire, 5 ebe (2 si vekil), 1 sağlık memuru, 1 çevre sağlık teknisyeni ile 7.476 nüfusa hizmet vermektedir. Günlük poliklinik sayısı ise 50 dir.)

Hasyurt Sağlık Ocağı: (Hasyurt Belediyesi ait binada hizmet vermektedir. Yeni bir hizmet binasına ihtiyaç vardır. 3 doktor, 1 hemşire, 3 ebe, 1 sağlık memuru 1 hizmetli ile 5.664 nüfusa hizmet vermektedir. Günlük poliklinik sayısı ise 120 dir.)

Yalnız Köyü Sağlık Ocağı Tabipliği: (Sağlık Ocağımız kendi binasında hizmet vermektedir. 1 doktor, 4 ebe (2 si vekil, 1 si sözleşmeli) ile 3.712 nüfusa hizmet vermekte olup, günlük poliklinik sayı 10 dur. Sahasında 11 köy olup bağlı 3 sağlık evi vardır. Bunlar; Arif Köyü Sağlık Evi(1 sözleşmeli ebe), Günçalı Sağlık Evi personel olmaması nedeniyle kapalı), Yazır Sağlık Evi (1 adet vekil ebe)

 
2345 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com